Yıldız Holding’de büyümemizin ana eksenini geçmişte olduğu gibi bugün de “gıda” oluşturuyor. Holding çatısı altındaki gıda alanında faaliyet gösteren şirketlerimiz 320 markayla tüketiciye doğrudan ulaşıyor.

Temellerimiz, 1944 yılında Asım ve Sabri Ülker’in Eminönü Nohutçu Han’da kurduğu bisküvi atölyesi ile atıldı. O zamanlar 20. yüzyılın ilk yarısında İstanbul’un dünyadaki endüstriyel gelişmelere yetişmeye çalışan nadir imalathanelerinden biriydik. Bu küçük imalathaneden, zorlu ve sabırlı bir yolculuğun sonunda 21. yüzyıla entegre bir gıda grubu olarak girdik.

Global anlamda dikkat çeken başarılarımızın sonucu olarak, stratejik ortaklık için dünya devlerinin tercih ettiği kuruluşlardan biri haline geldik. Cargill, Gumlink ve Kellogg’s gibi devlerle gerçekleştirilen işbirlikleri, bizi bir dünya markası haline getirdi.

Godiva’nın 2007 yılı sonunda satın alınmasıyla Belçika ve ABD’deki iki üretim tesisini de bünyemize katmış olduk. Bu satınalımları 2011 yılında, İtalyan ambalaj şirketi Nuroll ve 2014 başında Demet’s Candy Company takip etti. Son olarak 2014 sonunda aramıza katılan United Biscuits ile global bir oyuncu olma yolunda büyük bir adım atılmış oldu.

2013 yılında 15,7 milyar lira brüt ciromuzla yalnız Türkiye’de değil, Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın en büyük gıda grubu olmayı başardık. 25’i yurtdışında toplam 77 fabrikamızda bisküviden çikolataya, süt ve süt ürünlerinden makarnaya, gıda perakendeciliğine kadar geniş yelpazedeki üretim ağımızla çalışan sayımız 50 bin’e ulaştı.

Geniş ürün yelpazemiz bisküvi, çikolata, kek, sakız ve şeker, yemeklik yağ ve margarin, süt ürünleri, mutfak ürünleri, dondurulmuş gıda, ekmek, et ürünleri ve alkolsüz içeceği de içeren birçok gıda ürününü barındırıyor. Etkileyici sonuçlar ve büyümenin yanında, bugünkü global hacmimize, girişimcilik, adapte olabilirlik, güvenilirlik, dürüstlük, öngörü sahibi olmak, kararlılık, cesaret ve yenilikçilik gibi şirket değerlerimiz sayesinde ulaştık.

Ayrıca Yıldız Holding olarak, köklü ve saygın itibarımızı, spor, eğitim, sağlık ve sanat alanlarındaki projeler ile geliştirirken, sosyal sorumluluk projeleri ve sponsorluklarla toplumsal kalkınmaya destek oluyoruz.

İlgili Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir